HURGHADA.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Ďalšie destinácie: Ain Soukhna | El Gouna | Makadi Bay | Safaga | Marsa Alam || Sharm El Sheikh | Alexandria | Káhira

Sharmelsheikh.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Hurghada / Egypt - Dovolenka 2024

Hurghada - Egypt - Last Minute Dovolenka 2024!

Prečo Egypt? | Prečo Hurghada? | Blízke okolie Hurghady

Dovolenka v Hurghade? Jednoznačne!

Hurghada leží na pobreží Červeného mora 320 km južne od Suezu. Od začiatku 90-tych rokov 20. storočia sa zmenila (vďaka americkým, európskym a arabským investorom) na nepoznanie. Kedysi malá rybárska osada, dnes neustále sa rozrastajúce turistické mesto, s letoviskami (hotelmi a rezortmi) ťahajúcimi sa 40 km popri pobreží. Mesto a blízke okolie, ktoré má v súčasnosti 250 000 obyvateľov a je rozdelené na päť časti (El Dahar, El Sekalla, El Kawsar, El Memsha, El Ahia a El Helal), príliš nezasahuje do vnútra obklopujúcej púšte.

Hurghada - El Dahar, El Sekalla, El Kawsar, El Memsha, El Ahia a El Helal

V blízkom okolí mesta sa nachádza 6 oblastí (El Qoseir, Makadi Bay, Sharm El Naga, Soma Bay, El Gouna, El Mahmya), kde sú skoncentrované hotely a rezorty. Hurghada získala renomé vďaka potápačským centrám, ktoré organizujú šnorchlovanie, potápanie, zostupy s akvalungom do hlbín Červeného mora, ktoré je známe prekrásnym podmorským svetom. Navyše je jedinečná, pretože umožňuje bezproblémový prístup k mnohým neobývaným útesom mimo pobrežia a ostrovom. Potápačské lokality okolo ostrovov: Abu Ramada, Fanadir, Giftun Kebir a Giftun Soraya sú veľmi obľúbené. Turisti tiež môžu navštíviť vraky ako El Mina alebo Rosalie Moller.

Hurghada - Podmorský svet - Červené more

Atraktívnosť strediska dotvárajú nielen prekrásne piesočnaté pláže, kúpanie, šnorchlovanie a potápanie, ale i primeraná vzdialenosť (4 - 8 hodín autobusom) od monumentálnych egyptských pamiatok, ako sú pyramídy v Gíze, prípadne chrámy v Luxore a Karnaku. Hurghada je východiskovým bodom našich turistov pre plavby po Níle. Návštevníci destinácie si môžu vybrať zo širokej škály ubytovacích kapacít, počnúc lacnými zariadeniami (zväčša arabský majiteľ) v okolí El Dahharu v severnej a staršej časti mesta (kde sa nachádza najväčší mestský bazár, poštový úrad a vnútromestské autobusové stanice), až po luxusné hotely (popredných zahraničných sietí) v El Sakkale v južnej modernejšej časti.

Hurghada - Pamiatky Egypta - Luxor - Karnak

Väčšina hotelov ma svoje privátne udržiavané pláže, zabezpečujú plavby jachtami napr. na ostrov Giftun. Tí, ktorí chcú spoznať čarovný vodný svet bez toho aby sa namočili, môžu sa vydať na výlet podmorskú plavbu ponorkou Sindibád, či člnom s preskleným dnom z Marine Sports Club-u. Na nábreží sa nachádza aj denne otvorené Akvárium (ulica El Corniche) a v severnej časti mesta Morské muzeum (podmorské muzeum sa nachádza 7 km od Hurgády a je otvorené denne). Určite nevynechajte možnosť absolvovať fakultatívny výlet, či vlastny trip v tejto destinácii počas Vašej dovolenky!

Hurghada - Ostrov Giftun

Ako odozva na obavy ochranárov, že davy turistov zničia úchvatný podmorský svet, vznikla v roku 1992 HEPCA (Hurghada Environmental Protection and Conservation Association), ktorá ma zvýšiť povedomie ľudí o tejto problematike, no aj praktický chrániť koralové útesy.

Hurghada - Koralový útes

Z Hurghady každý deň ide katamarán a raz za týždeň trajekt do ďalšej chýrnej turistickej destinácie Sharm El Sheikh (Šarm as Šajch). Naplno využite všetky druhy dopravy, ktoré mesto a región ponúka. Za relatívne málo peňazí môžete vidieť veľa. Hurgada je známa aj ako party mesto, pretože život v Hurgade začína v noci, v mnohých kluboch. Zábava je mixom skutočného orientu a toho čo ako štandard požadujú turisti. Takmer každý hotel má vlastnú diskotéku, bar s hudobnou produkciou. Najznámejšími v súčasnosti sú Calypso a Papas Beach. Pre priaznivcov brušných tancov, arabského a núbijského folklóru je tu Alf Leila Wa Leila ("Tisíc a jedna noc"). Je to veľká aréna na voľnom vzduchu, ktorá ponúka kúsok zo všetkého.

Centrum mesta Hurghada

V centre Hurghady môžete navštíviť typické arabské trhovisko, bazár, množstvo reštaurácií, barov, prípadne si posedieť v originálnej čajovni alebo kaviarničke.

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

hurghada, hurgada, egypt, dovolenka, potápanie, výlety, more, safari, giftun

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

Copyright © 2000 - 2024, Hurghada.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com